Skip to content

Mistrovství světa v mažoretkovém sportu

 English translation

30. 8. – 1. 9. 2013 / PRAHA – Vladivostocká 1460/10 Praha 10 – Vršovice


International Federation Majorettes Sport otevírá registrace na World Championship Majorettes Sport 2013, které se koná v Praze
ÚSTŘEDNÍ PROPOZICE A SOUTĚŽNÍ ŘÁD: ZDE
PRAVIDLA platná od 1.7.2013: ZDE


Fotogalerie

PátekSobotaNeděle


Výsledové listiny

SKUPINY
SÓLOFORMACE
 Pom-Pom Stage + March
 Pom-Pom Stage
 Pom-Pom March
 Baton Stage + March
 Baton Stage
 Baton March
 Show
 Mix
 Pom-Pom
 Baton
 2 Baton
 Mix
 Flag

Mistrovství světa v mažoretkovém sportu bude mít svého absolutního vítěze

Cenu absolutního vítěze může získat pouze věková kategorie seniorky, jako součet bodů ze samostatné disciplíny pochodového defilé a z pódiového vystoupení. Nejvyšší počet bodů znamená získání této jedinečné ceny: Pohár Absolute winner World Championship Majorettes Sport 2013. Disciplína pochodové defilé je vyhlášena pouze pro kategorii seniorky, hodnotí se samostatně včetně udělení titulů a medailí.


Celý svět má jedinečnou možnost se zapojit do International federation majorettes sport (IFMS) se sídlem v Praze.

Evidovaný člen má možnost volit orgány IFMS a být zvolen do orgánů IFMS. Stáhněte si přihlášku zde: Přihláška k registrovanému členství do IFMS.


Video sestřih

 Michelle Karviná


Napsali o nás

[dt-gallery thumbwidth=”200″ thumbheight=”200″ rows=”1″ navigation=”true” autoadvance=”true” autoduration=”5″ autointerval=”5″ pauseonhover=”true” urls=”http://ifms-majorettes.com/wp-content/uploads/2013/06/AMA-Opava.jpg | http://ifms-majorettes.com/wp-content/uploads/2013/06/2013-09-27-Hradecké-noviny.png | http://ifms-majorettes.com/wp-content/uploads/2013/06/Michelle-Kraviná.jpg”]


Zúčastněné státy:

POLSKO: Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich

ČESKÁ REPUBLIKA: Občanské sdružení Mažoretky

RUMUNSKO

MAĎARSKO

SLOVINSKO

 SLOVENSKO


Mapa World Championship Majorettes Sport


Zvětšit mapu

Mapa komplexu

Map of complex - EDEN


Plakát

2 thoughts on “Mistrovství světa v mažoretkovém sportu”

 1. Dobry den, chtěl bych se zeptat proč je to mistrovstvi světa když tám soutěži jen mažoretky z evropy neboli okoli česka a proč je tolik asociaci asi proto aby všichni vyhravaliiiiiiii pan Necid to byla kapacita a jedna asociace a krasa mažoretkoveho sportu . S pozdravem Čenda

 2. Dobrý den pane Čendo,

  aby se mažoretkový sport mohl více šířit a pronikat do všech světadílů, bylo založeno otevřené mistrovství světa s názvem World Championship Majorettes Sport (WCh), poprvé se WCh pořádalol vloni 2013.

  WCH je otevřené pro zahraniční skupiny a sóloformace a bez ohledu na to, zda je v zemi, ze které se soutěžící přihlašují, národní mistrovství nebo není. Toto pravidlo neplatí u členských států, z těch jsou soutěžící nominovaní z národních mistrovství. Mažoretkový sport vznikl v ČR. ČR je “velmocí” mažoretkového sportu a po založení IMA, které sdružovalo 5 států (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko) je to opravdu víceméně záležitost Střední Evropy. Máme ovšem zato, že není daleko doba, kdy mažoretkový sport pronikne i na další kontinenty. Ze zahraničí známe Twirling a Cheerleading, ale zde se jedná o prioritu v práci s náčiním (hůlka, třásně). Na pohybovou průpravu, choreografii, rozmanitost, ztvárnění hudby, techniku těla, kroku, gymnastické prvky se už tak nehledí.

  Děkujeme za vzpomínku na p. Necida. Řídíme se jeho odkazem, je to náročná práce, důvodem náročnosti je i to, že tuto činnost neděláme jako zaměstnáni, ale jako volnočasovou aktivitu. Financování soutěží je ve prospěch pořadatelů jednotlivých kol, nikoliv ve prospěch nás, vyhlašovatelů. Máte pravdu v tom, že vznikají další asociace, ale nejsme všemocní a nemůžeme tomuto vývoji zabránit. Vedoucí chtějí, aby jejich svěřenci vyhrávali, tak je přihlašují do všemožných soutěží. Mnohdy by bylo lepší, kdyby se se svými svěřenci zavřeli v tělocvičně a trénovali. Výsledek by se dostavil a šance na úspěch by se zvýšily a co je nejdůležitější, kvalita by měla zelenou. Pořadatelé nově vzniklých asociací udělují tituly za výkony, které jsou sporadické a diskutabilní, mnohdy až nepochopitelné. Celému rozvoji mažoretkového sportu tato praxe škodí, jsou zmateni i samostní donátoři, kterými jsou města. Je sice pěkné, že se pro děti něco dělá, to je nejčastější zástěrka, ale samotnému rozvoji mažortkového sportu to nepomůže. Obávám se, že zde dojde na přísloví: Mnoho psů, zajícova smrt. P. Necid byl byl zakladatelem tohoto sportu a aby se tento moderní sport mohl šířit dál, byl iniciátorem a spoluzakladatelem dvou mezinárodních asociací, a to EMA ( po rozkolu s pravidly a dalším vývojem bylo od této asociace upuštěno v r. 2003) a IMA v r. 2004, v Opole. V r. 2013 byla založena další IMA, takže IMA jsou dvě. Takže nejen v ČR, ale v Evropě přerůstá mažoretkové hnutí v mažoretkový byznys. Co převáží tento trend těžko říci. Pokud budou vedoucí přihlašovat své svěřence do zavedených asociací s transparentním hodnocením, ověřenými pravidly, úměrným požadavkům na finance a s trendy krása a elegance mažoretkovému sportu, pak je to jasné.

  S pozdravem

  IFMS (David Serafin a Marta Pavelková)

Leave a Reply

Your email address will not be published.