Delegacija Svjetske asocijacije IFMS i Hrvatskog udruženja mažoret timova u Opatiji

Predsjednica Hrvatskog udruženja mažoret timova Milosava Katić zahvalila je predstavnicima Grada Opatije što su pomogli u organizaciji ovog natjecanja, a naročito Opatijskim mažoretkinjama, za koje je istaknula da su prepoznatljiv suvenir ovoga grada.

Opatija – Delegacija Svjetske asocijacija International Federation of Majorette Sport (IFMS) i Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) stigla je u Opatiju povodom organizacije i održavanja Europa Grand Prixa Međunarodnog natjecanja mažoretkinja, koje će se održati 20. i 21. lipnja u Opatiji. Razgledali su dvoranu Marino Cvetković, gdje ih je pozdravio zamjenik gradonačelnika Fernando Kirigin, koji im je zaželio ugodan boravak te uspješno održavanje natjecanja.

Predsjednik IFMS Josef Doležel iskazao je zadovoljstvo što se europsko natjecanje održava upravo u Opatiji.

Grand Prix Majorettes Sport_Opatija– Opatija je vrlo lijepa, ljudi su ljubazni i dragi, a dvorana u kojoj će se održati natjecanje je odlična. Kod nas u Češkoj Republici prošli je tjedan održano natjecanje na kojem su se najuspješniji sudionici kvalificirali na Svjetsko prvenstvo koje će se održati krajem kolovoza u Pragu. Natjecatelji koji se još nisu kvalificirali imaju šansu to učiniti i na predstojećem natjecanju u Opatiji. Pozivam sve građane da dođu u dvoranu Marino Cvetković, gdje će se održati natjecanje, a naročito da dođu vidjeti svečani mimohod glavnom opatijskom ulicom svih sudionika uz pratnju puhačkih orkestara, kazao je Josef Doležel.

Predsjednica Hrvatskog udruženja mažoret timova Milosava Katić zahvalila je predstavnicima Grada Opatije što su pomogli u organizaciji ovog natjecanja, a naročito Opatijskim mažoretkinjama, za koje je istaknula da su prepoznatljiv suvenir ovoga grada.
– Uvjeti natjecanja u Opatiji su izvrsni i očekujemo da će natjecanje biti vrlo lijepo i uspješno, te da će nas kvalificirati i za neka buduća događanja, kazala je Milosava Katić.

Kristina Tubić / PodUčkun.net
Official website article HERE Article 2015

Sportovní hala Marino Cvetković v Opatiji , je připravena pro hostování 1. Grand Prix v mažoretkovém sportu a Mistrovství Chorvatska

Tato moderní hala, otevřená před dvěma lety, je pojmenovaná po  ochránci své vlasti, který padl za samostatnost Chorvatska v r. 1991.

Pracovní skupina složená  ze zástupců místního pořadatele Opatijskie mažoretkyně,  zástupců střešní organizace HUMT  Zagreb a zástupců IFMS Praha se sešla na místě  samém ve tvůrčí a přátelské atmosféře, výsledkem byly upřesněny důležité kroky a podrobnosti k průběhu  soutěží. Schůzky se zúčastnil místostarosta města a spolu s pořadateli vyjádřil kompliment k předloženým návrhům plakátů, diplomů, medailí a také zvláštní ceny.

Obecně je známo, že dobře zorganizovat akci tak, aby soutěžící měly co nejlepší podmínky k předvedení svých soutěžních sestav, diváci si odnesli zážitky z předvedených výkonů, rozhodčí byli v maximální míře objektivní, aby včas byly zpracovány výsledky, zveřejněny a ceremoniál předávání ocenění zanechal ty nejkrásnější dojmy, si vyžaduje značnou dávku zkušeností. Chorvatská strana nabídla místo konání a pomoc při realizaci; zároveň je to i výzva pro ostatní členy a příznivce. Rádi uvítáme a podpoříme jakoukoliv  aktivitu v tomto směru, ať už při pořádání dalšího ročníku Grand Prix v mažoretkovém sportu, Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa.

Scroll to Top