Vimperk 2013

Vimperk

8. 6. – 9. 6. 2013 / FINAL IN VIMPERK

Teams Pom-Pom & Solos Pom-Pom


Result lists

 Solos Pom-Pom Teams Pom-Pom

Ve výsledkových listinách z finálového kola ve Vimperku jsou přímé postupy 1. – 3. místa na World Championship Majorettes Sport 2013. Tzv. “možné postupy” jsou uděleny dalším finalistkám:

  • POM kadetky solo: Zábřeh – Mažoretky Zábřeh o.s.; Večeřová Petra
  • POM kadetky duo-trio: Jeseník 2 – SZUŠ taneční, s.r.o.; Mrázová Jana, Poulíčková Nela
  • POM juniorky duo-trio: Jeseník – Taneční studio Lenky Bachové; Novotná Berenika, Krejzková Michaela
  • POM juniorky mini: Jeseník 2 – SZUŠ taneční, s.r.o.; Hofmannová Valerie, Tomášková Lenka, Franková Veronika, Ondrušková Andrea, Hankeová Natálie, Dostálová Sára
  • POM seniorky solo: Náchod – Mona; Ruferová Patricie
  • POM seniorky duo-trio: Hradec Králové – Cheeky Cheerky; Dědková Petra, Smolová Linda, Marvanová Kateřina
  • POM seniorky mini: Jeseník 2 – SZUŠ taneční, s.r.o.; Halodová Petra, Nezvalová Alena, Kubiniyová Lenka, Kutláková Lenka, Šťastná Lucie, Švajdová Aneta, Brašíková Michaela

Individual scoring

 Solos Pom-Pom Teams Pom-Pom


Gallery

Photo Video


Article

Koncentraci krásy a dokonale secvičeného pohybu zažilo město Vimperk. Stovky diváků (v ulicích i na tribunách zimního stadionu) přihlížely, fandily, povzbuzovaly a aplaudovaly právě zde probíhajícímu finále mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

Ačkoliv divák vnímá lehkost, svěžest, eleganci a dokonalou harmonii, mažoretky i jejich trenéři by vám všichni do jednoho potvrdili, že za úspěchem, kterým bezesporu už sama účast ve finále mistrovství je, se skrývají hodiny, dny, týdny, měsíce…. tvrdé práce, občas modřin, nepovedených prvků stále dokola pilovaných. Na druhé straně ale také radost z pohybu, týmové souhry a dosažených úspěchů.

Soutěžní disciplíny finále, které se odehrávalo v prostoru zimního stadionu i v exteriéru (defilé skupin POM – Johnova ulice před MěKS) tvořily: defilé (na programu v neděli dopoledne) a choreografie (na programu v sobotu odpoledne a v neděli odpoledne). Ve stanoveném čase 2,5 až 3 minuty musely mažoretky projít osmdesátimetrovou trasu s nacvičenou choreografií a ve stejném čase na ploše 12 x 12 metrů předvést sestavu.

Vedoucí soutěžních skupin z celé ČR a členy poroty oficiálně přivítali při slavnostním přijetí představitelé města Vimperk, které si mimo jiné letos připomíná hned několik dalších významných okamžiků – s akcí samotnou úzce spjaté dvacetiny mažoretek KLAPETO Vimperk (také jim patřilo slavnostní zahájení nedělní odpolední části programu) a celoměstské výročí 750 let od první zmínky o Vimperku. Mistrovské finále se konalo pod „režijní taktovkou” města Vimperk, ZŠ TGM Vimperk, STARZ Vimperk, a sdružení Mažoretky o. s. Hranice. Ředitelkou finále byla Mgr. Dagmar Rückerová, ředitelka ZŠ TGM Vimperk.

Na sedm set účastníků z celé ČR do poslední chvíle bojovalo o co nejlepší umístění, protože víkendové vimperské klání bylo právě stupínkem k postupu na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, která proběhne 30. 8. -1. 9. 2013 v Praze. Celkem se ve třech věkových kategoriích představily soubory kadetek, juniorek, seniorek a více než stovka sóloformací (sóla, dua – tria, miniformace).

Vimperk zastupovaly domácí mažoretky Klapeto 2 – juniorky, které se na finále kvalifikovaly začátkem května na semifinále v Přešticích.

Vimperk.eu


POM-POM JUNIORKY MONA 2 NÁCHOD Mistryně České republiky v mažoretkovém sportu

Mistryně ČR MONA Náchod
Foto:POM-POM juniorky Mistryně ČR v mažoretkovém sportu 2013 – defilé.

Titul mistryně České republiky vybojovaly o víkendu ve Vimperku mažoretky oddílu Mona Náchod ve finále skupin kategorie juniorky s třásněmi. Kadetky a seniorky přidaly bronzové medaile a všechny tři skupiny si tak vybojovaly nominaci na Mistrovství světa. A není to všechno. Za týden budou o medaile a postupy bojovat náchodské mažoretky v Karviné v soutěžích s hůlkou.

„Teď už se však plně soustředíme na další finálové kolo s hůlkami, které se koná tento víkend v Karviné“

Kadetky MONA Náchod“Na Mistrovství světa skupin postupují všechny naše tři soutěžní kategorie, což pokládám za obrovský úspěch. Na naše juniorské mistryně jsem moc pyšná stejně jako na kadetky, pro které je bronzové umístění velikým úspěchem. Teď už se však plně soustředíme na další finálové kolo s hůlkami, které se koná tento víkend v Karviné. Konkurence tam bude jistě také veliká, a tak naše úspěchy a možné postupy na MS jsou ještě ve hvězdách,” komentovala bezkonkurenční náchodský úspěch jedna z nejlepších náchodských mažoretek Anna Bergerová, která je velkou favoritkou mistrovství právě s hůlkou.

Své zastoupení měl samozřejmě oddíl Mona Náchod i v sóloformacích všech věkových kategorií. Zde se medaile vybojovat nepodařilo, ale postup na Mistrovství světa je ještě otevřený.

“Oba soutěžní dny byly velmi náročné. V sóloformacích byla veliká konkurence, zatím nemáme jisté žádné postupy na MS do Prahy, ale doufáme, že budou ještě rozšířeny. V tuto chvíli totiž nemohou být postupy pevně stanoveny, jelikož ještě není známa účast ostatních států,” vysvětlila Anna Bergerová.

Seniorky MONA Náchod“Jsem velmi pyšný na náchodské mažoretky. Dlouhodobě dosahují vynikajících výsledků, proto je nominace na Mistrovství světa určitě na místě. Osobně jsem jejich velkým fanouškem a určitě budu držet palce, aby mažoretky dosáhly co nejlepšího umístění, respektive cíle, který si samy stanoví. Už nyní však mohu mažoretkám poděkovat za sebe i za své kolegy z vedení města za skvělou reprezentaci Náchoda,” komentoval vystoupení členek oddílu Mona Náchod starosta města Jan Birke.

Příští týden tedy výprava náchodských mažoretek odjíždí do Karviné. Samotné Mistrovství světa v mažoretkovém sportu se koná od 30. srpna do 1. září v Praze.

Náchodské.info

Nezávislý zpravodajský server o dění z Náchodska

Leaflet

PROGRAM


POSTER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top