Náchod 2013

Náchod

19.5.2013 / SEMIFINAL IN NÁCHOD

Teams Baton and Solos


Result lists

 Teams Baton + Defile Solos Baton Solos Pom-Pom


Judges list

Click for more information

Point Judges Technical Judge Assessor Judges
Ing. Augustinová Jana
(Main Judge)
Ing. Novotná Hana Mgr. Švidrnochová Hana
Bc. Augustinová Michaela
Ing. Peráčková Radka
Jandová Eva
Charvátová Kamila


Gallery

Photo Video


Individual scoring

 Teams Baton + Defile Solos Baton Solos Pom-Pom


Article

Na Zimním stadionu v Náchodě se v neděli konalo semifinále 20. ročníku Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Ty nejlepší mažoretky, které do Náchoda přijely z celé republiky, se kvalifikovaly do červnového finále. Úspěch zde už slibuje nominaci na 1. otevřené Mistrovství světa 2013, které se na přelomu srpna a září koná v Praze.

European Town of sportV loňském roce se v Náchodě konala kvalifikace Mistrovství republiky, letos, v roce 2013, kdy je město držitelem titulu Evropské město sportu, zde uspořádali semifinále. To při své uvítací řeči připomněl i starosta města Jan Birke, který přivítal sportovkyně a diváky: “Je mi obrovskou ctí, že už po druhé mohu být u toho, kdy asociace mažoretkového sportu rozhodla, že takto významné klání umístí do našeho krásného města.” Jan Birke zároveň poděkoval pořadatelům: “Dovolte mi, abych poděkoval všem, pro vás možná bezejmenným, dobrovolníkům a dobrovolnicím, maminkám, tatínkům a rodinným příslušníkům, kteří se podíleli na přípravě celého mistrovství. Bez nich by to nešlo.”

Přítomen byl i starosta sousedního polského partnerského města Kudowa Zdrój Czeslaw Krecichwost, který ocenil vzájemné partnerství obou měst a schopnost Náchoda uspořádat takhle vekou akci. Připomněl také, že náchodské mažoretky z občanského sdružení MONA Náchod, které se podílelo na organizaci, jsou pravidelným účastníkem kulturních programů při akcích obou měst.

Moderátorka slavnostního zahájení Lucie Peterková dále představila zástupkyni hlavního sponzora Pivovaru Primátor Markétu Flouskovou, ředitele mistrovství Romana Touška a jeho zástupkyni Moniku Bergerovou, či Jaroslavu Justovou ze Sportovních zařízení města Náchod. Jedním ze členů VIP poroty dopoledního programu byl i zástupce redakce zpravodajského serveru Náchodské info René Herzán.

K organizaci se vyjádřila i zástupkyně ředitele mistrovství Monika Bergerová, která je už 20 let trenérkou a duší náchodského mažoretkového sportu: “Přesně jak řekl pan starosta. Sešlo se zde přes 40 rodičů a rodinných příslušníků, kteří nám s organizací mistrovství pomáhají. Všichni jsou pracovití, schopní a ochotní, tak proto tu můžeme v Náchodě fungovat.”

A jak byla Monika Bergerová spokojená s výkony svých svěřenkyň? “V sóloformacích jsme postoupili téměř ve všech formacích i disciplínách. Máme i medailová umístění. No a ve skupinách ve čtyřech kategoriích čtyřikrát zlato. Těšíme se na finále,” komentovala úspěšné mistovství Monika Bergerová, která vystoupení svých svěřenkyň náležitě prožívala.

V Náchodě startovaly v sóloformacích věkové kategorie Kadetky (8 – 11 let), Juniorky (12 – 14 let) a Seniorky (15 a více let) v discipínách sólo, duo – trio a mini (5 – 7 startujících). Nejdříve s hůlkou (baton) a potom s třásněmi (pom – pom). V semifinále skupin přibyla kategorie Minikadetky, což jsou děti do 7 let. O výsledku rozhodoval součet bodů z defilé a soutěže skupin.

 

Náchodské.info

Nezávislý zpravodajský server o dění z Náchodska

Leaflet


POSTER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top