Karviná 2013

Karviná

15. 6. – 16. 6. 2013 / FINAL IN KARVINÁ

Teams Baton & Solos Baton


Result lists

 Solos Baton Teams Baton

Ve výsledkových listinách sóloformací z finálového kola v Karviné jsou přímé postupy 1. – 3. místa na World Championship Majorettes Sport 2013. Tzv. “možné postupy” jsou uděleny dalším finalistkám:

Klikněte pro zobrazení “možných postupů”

 • BAT kadetky solo: Ostrava – TOM Krokodýl; Polášková Helena
 • BAT kadetky solo: Jeseník – Taneční studio Lenky Bachové; Kučerová Zuzana
 • BAT kadetky duo-trio: Ostrava – TOM Krokodýl, s.r.o.; Polášková Helena, Gottwaldová Michaela
 • BAT kadetky duo-trio: Česká Lípa – ZŠ Slovanka; Horňáková Anna, Vykysalová Andrea
 • BAT kadetky mini: Havířov – Kala – MKS; Bizoňová Pavlína, Čechová Natálie, Kavalerová Michaela, Kročková Linda, Matulová Simona,
  Kolesárová Barbora, Šebestová Nela
 • BAT kadetky mini: Ostrava – TOM Krokodýl; Polášková Helena, Gottwaldová Michaela, Syslová Nikola, Vávrová Magdaléna, Slatinská Adéla, Derevjaníková Eva
 • BAT juniorky solo: Ostrava – TOM Krokodýl; Luzarová Adéla
 • BAT juniorky solo: Ostrava – TOM Krokodýl; Petrskovská Adéla
 • BAT juniorky duo-trio: Česká Lípa – ZŠ Slovanka; Pavlíková Natálie, Šveňhová Tereza
 • BAT juniorky duo-trio: Valtice – Klub mažoretek; Garčicová Kateřina, Vařáková Magdalena
 • BAT juniorky mini: Jeseník – Taneční studio Lenky Bachové; Krejzková Michaela, Novotná Berenika, Hauke Adriana, Fellnerová Natálie, Lukačová Jana, Hastíková Kamila, Bedečová Gabriela
 • BAT juniorky mini: Písek 3 – OS Mažoretky; Kolářová Stela, Krejčiříková Diana, Maternová Pavlína, Přibáňová Kateřina, Janušková Nikola, Vrbová Kateřina, Slámová Kateřina
 • BAT seniorky solo: Karviná Nové – Město – Michelle o.s., Jamniczová Klára
 • BAT seniorky solo: Ostrava – TOM Krokodýl; Kapsová Lenka
 • BAT seniorky duo-trio: Ostrava – TOM Krokodýl; Křížová Gabriela, Dostálová Alena
 • BAT seniorky duo-trio: Ostrava 2 – Mažoretky Elité; Švidrnochová Helena, Močidlanová Lada, Kuzarová Lucie
 • BAT seniorky mini: Karviná – Nové Město – Krajské SVČ; Doležalová Kateřina, Doležalová Michaela, Zborovská Lucie, Flaszová Tereza, Joniová Evelina, Konečná Kristýna, Staniczková Nela
 • BAT seniorky mini: Chomutov – TŠ Stardance; Pacáková Karolína, Hřebíčková Marcela, Kubátová Tereza, Mítinová Melissa, Malcovská Nikola, Jerhotová Kristýna, Steppanová Eva

Individual scoring

 Solos Baton Teams Baton


Gallery

Photo Video


Dobrý trenér nemůže být nikdy spokojen

Článek Michelle
Obrázek: FB stránky Mažoretky MICHELLE Karviná

Karvinský deník 25.6.2013

Dívky Juventusu: tři postupy na Mistrovství světa

Článek Juventus
Obrázek: FB stránky Mažoretky a Lady”J” Juventus Karviná

V soutěži s hůlkou vybojovaly na Mistrovství republiky náchodské mažoretky titul, bronz a tři postupy na Mistrovství světa

Po titulu Mistryň České republiky, dvou bronzových medailích a třech postupech na Mistrovství světa minulý týden ve Vimperku byly mažoretky z oddílu Mona Náchod podobně úspěšné i tento víkend v Karviné. Soutěžilo se tentokrát s hůlkou (baton). Zlatou medaili získaly seniorky v sóloformacích mini, seniorky ve skupinách braly bronz a spolu s juniorkami ve skupinách všechny postupují na srpnové Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze.

O další medaili a pravděpodobně i o titul náchodský oddíl přišel kvůli neúčasti jedné z nejúspěšnějších členek oddílu Anny Bergerové v sólo kategorii seniorek, která se potýká se zraněním ramene. “Bylo to těžké rozhodnutí nestartovat v sóle, ale zdravotní stav je přednější. Má aspoň zlato v mini a bronz se skupinou. Během dne došlo k velmi milé situaci, protože všechny její velké soupeřky v kategorii sólo ji přišly povzbudit,” uvedla fair – play moment maminka a trenérka Anny Monika Bergerová.

Dlouhodobě vynikající výsledky a skvěkou reprezentaci města Náchoda už po úspěšných výkonech z minulého víkendu ocenil starosta Jan Birke. Po soutěži v Karviné nám svůj názor na tradici mažoretkového sportu v Náchodě sdělila viceprezidentka IMA Marta Pavelková: “Pokud se nepletu, tak náchodské mažoretky soutěží v Mistrovství ČR od roku 2003, tedy jedenáctou sezónu. První skupina pod vedením Moniky Bergerové se v soutěži MČR jmenovala Kytičky. Hned napoprvé bylo ve výkonech soutěžících vidět dobré a odborné vedení a soutěží se probojovaly až do finále. Dodnes patří mažoretky z Náchoda k elitním skupinám i sóloformacím.”

Marta Pavelková ocenila i organizaci při pořádání letošního semifinále Mistrovství České republiky v květnu v Náchodě: “Přáním vyhlašovatelů soutěže bylo, aby se Náchod stal pořadatelským městem. Přání se stalo skutečností až v roce 2012, přesně si vzpomínám na kandidaturu zaslanou panem Romanem Touškem. Ještě dnes si pamatuji to milé překvapení. Byla jsem v situaci, kdy jsem organizaci Mistrovství ČR převzala po odchodu pana Jiřího Necida. Nabídky jsem si velice vážila, přijeli jsme na obhlídku a kvalifikační kolo se v Náchodě v dubnu uskutečnilo. Hned napoprvé byla organizace soutěže výborná, příprava soutěže ze strany pořadatelů byla pečlivá. Zimní stadion poskytuje dobré zázemí pro soutěžící i pro diváky. Při sestavování soutěžního kalendáře na rok 2013 nebránilo nic k zařazení vyšší soutěže, kterou je semifinálové kolo. Při slavnostním zahájení jsme ocenili získání titulu pro město Náchod, které se stalo Evropským městem sportu.”

Náchodské.info

Mažoretky Kala se těší do Prahy

Článek Kala
Obrázek: vedoucí souboru Kamila Charvátová

Členky Občanského sdružení Mažoretky Písek hodnotí sezónu. Být mažoretkou neznamená pouze účastnit se kulturních akcí, ale především celoročně pilně a usilovně trénovat.

Písecké mažoretky prošly sítem kvalifikačních a semifinálových kol až do finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu, které se konalo 15-16.6. v Karviné. Soutěž se skládá ze dvou částí, soutěží sóloformace a velké skupiny.

Písek měl zastoupení ve všech věkových kategoriích: kadet, junior i senior. Nejmladší písecká sólistka Jolana Blažková v konkurenci 21 závodnic získala bronzovou medaili a titul II. vicemistryně ČR 2013. Juniorská miniformace se umístila na bodovaném 5.místě, seniorky obsadily místo 7. s minimálním bodovým rozdílem. Velká skupina kadetek obsadila výborné 7. místo ( v konkurenci 21 skupin).

Největšího úspěchu dosáhla velká skupina seniorek. V této kategorii soutěžilo 16 špičkových souborů z celé České republiky, výkony všech skupin jsou vyrovnané a na vysoké úrovni, bodové rozdíly v hodnocení jsou minimální. Soutěží se v pochodovém defilé a podiové skladbě. Obě disciplíny se hodnotí zvlášť a součet bodů určuje celkové pořadí.

V pochodovém defilé naše seniorky podaly excelentní výkon, který byl zaslouženě oceněn 1. místem a titulem Mistryně defilé ČR 2013! V podiové skladbě se možná pod tíhou zodpovědnosti objevily drobné chyby, a tak v celkovém součtu OS Mažoretky Písek obsadilo 2. místo s titulem Vicemistryně ČR 2013.

Obrovský dík za tento úspěch píseckých mažoretek a reprezentaci našeho města patří trenérkám- Evě Jandové, Petře Jandové, Ivaně Koubové a Andree Žákové, a to za jejich celoroční obětavou a usilovnou práci. Děkujeme!

A co bude dál ?… OS Mažoretky Písek si ve všech věkových kategoriích vybojovalo postup na World Championship Majorettes Sport 2013 v Praze ve dnech 30.8.- 1.9.2013!!!!!!

Písecký svět.cz

Stovky mažoretek o víkendu bojovaly o titul na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu v Karviné s načiním BATON

Existuje však další zástup těch, kteří se této velkolepé akce zúčastnit nemohli. Jelikož si přenosy z mistrovství zatím v televizi pustit alespoň prozatím nemůžeme, přinášíme alespoň malou reportáž od naší pisatelky pro vás, kteří byste chtěli okusit soutěžní i mimosoutěžní karvinského finále.

O víkendu ve dnech 15.-16. června se v Karviné konalo jubilejní 20. mistrovství ČR v mažoretkovém sportu v disciplíně baton. Za tolik let existence naší asociace jsme mohli vidět mnoho rozdílných uspořádání tohoto mistrovství – zejména po stránce kvalitativní. Hned na úvod je tedy třeba podotknout, že mistrovství v Karviné patřilo k jedněm z nejlépe uspořádaných mistrovství, a dokázalo uspokojit potřeby šesti desítek skupin, které se sem sjely z celé České republiky.

Po příchodu do zimního stadionu vítala účastníky s úsměvem paní u registrace, která vysvětlila vše potřebné. Prostory byly obrovské, a ani trochu starobylé vzezření zimního stadionu neubíralo soutěžícím na komfortu. Vlivem teplého počasí byla sice hala těžko klimatizovaná, a tak jsme byli svědky několika kolapsů, ale také zdravotníci odvedli za tento víkend skvělou práci.

Scéna pro soutěžní vystoupení byla obdivuhodná. Hned po příchodu do hlavního „kotle“ dýchla na každého významná atmosféra. Tělem se kdekomu prohnal nával adrenalinu, štěstí a dojetí. To bylo samozřejmě způsobeno skvělými výkony soutěžících, ale také hlasitou podporou jejich fanklubů. Tento dojem pak umocňovala velká LCD obrazovka, která promítala celá soutěžní vystoupení a často také přiblížila obličeje soutěžících, čímž pomohla lépe přenášet nadšení a nasazení, které k tomuto sportu neodmyslitelně patří. Už tak skvělá vystoupení tedy dostala naprosto nový rozměr. Zajímavým zpestřením byla určitě nová kategorie minikadetek, jejichž vystoupení nenechala jedno oko suché. Na první ročník se jich ve finále sešlo poměrně dost, a tak se jejich kategorie mohla rovnocenně zařadit mezi ostatní, velice náročné, kategorie, a některé „miniděti“ by se neztratily ani ve starší kategorii, což nám značí nadějný vývoj nastupující mažoretkové generace.

Vzhledem k významnosti a kráse této akce panovala v hale skvělá a přátelská nálada. Děvčata z různých týmů se navzájem povzbuzovala a fotila se. Kamarádka z jednoho konce republiky čekala u startu s kamarádkou z druhého konce republiky, a po vystoupení ji poskytla oporu – to je jen jeden z mála příkladů pospolitosti v mažoretkovém sportu.

Vyhlašování výsledků mělo taktéž nepřekonatelnou atmosféru. Vzhledem k vysoké úrovni soutěže byly udělovány medaile umístěným do 6. příčky, což je zásluhou zejména skvělých pořadatelů a jejich postojem k mažoretkovému sportu. Je opravdu vidět, že vědí, co stojí za každým jedním předvedeným vystoupením, a že jsou si vědomi vysoké úrovně mažoretkového sportu v ČR. Medaile pro umístěné na 4. – 6. místě byly krásné a těžké. A co teprve ty pro vítězky! Poháry minikadetkám sahaly skoro do půli těla a medaile byly obrovské!

Velký obdiv zaslouží také porota. Byl to obrovský maraton, jehož průběh značně znesnadňovala již zmíněná vedra. Celé dva dny se soustředit na tak skvělé a vyrovnané výkony v těchto podmínkách jistě nebylo snadné, ale porota na sobě nedala nic znát. Na děvčata se často usmívala a ještě jim při soutěžním vystoupení dodávala odvahu.

Většina z nás si jistě odváží z tohoto víkendu krásné zážitky a pohlazení na duši – a každá jedna mažoretka, jeden zapálený rodič a trenér na tom mají svoji zásluhu. Vždyť tento sport si vychováváme my sami a on nám to na oplátku vrací v podobě krásného pocitu v nás samotných.

Dvěhůlky.cz


POSTER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top